...

Piwo na wesele – nowość na rynku weselnym

O piwie na weselu słów kilka! Co się pije na weselu, czyli polskie zwyczaje alkoholowe

Tradycyjne polskie wesele nieodłącznie kojarzy się ze wznoszeniem toastów. Głównie za zdrowie Młodej Pary, ale i nie tylko. Zawsze znajdziemy powód do uczczenia kieliszkiem… no właśnie czego? Oprócz eleganckiego szampana na wejściu, najczęściej królującym trunkiem jest czysta wódka. Coraz częściej jednak widać na weselu panie i panów z lampką wina czy eleganckim drinkiem w ręce. Nie dziwi też whisky lub inne kolorowe alkohole, które najczęściej można znaleźć na osobnym stoliku z alkoholami. Jednak nie wszyscy goście mogą lub chcą spożywać mocny alkohol – dlatego coraz chętniej na takich stolikach serwowane jest piwo.

Piwo weselne w różnych odsłonach

Czy piwo na weselu to dobry pomysł?

Naszym zdaniem bardzo dobry! Wszak piwo to szlachetny trunek z wieloletnią tradycją i branża ta cały czas się rozwija. Piwo jako alkohol (zazwyczaj) niskoprocentowy idealnie sprawdza się na rozpoczęcie imprezy i orzeźwia w ciepłe dni. Poza tym, jak wcześniej wspomniano – nie każdy może lub chce pić wysokie procenty. A bogactwo piwnych smaków jest naprawdę wielkie! Coraz chętniej sięgamy po wyroby rzemieślnicze/kraftowe – które oferują zdecydowanie wyższą jakość niż piwo koncernowe. Dzięki odpowiednim doborze piwa na weselu można zaserwować gościom nie lada rarytas.

Jakie piwo na wesele?

To zależy od uznania i gustu, jednak w takiej kwestii dobrze zasięgnąć rady u kogoś, kto jest dystrybutorem piwa – taka osoba z doświadczenia może polecić jakie menu piwne skomponować. Oczywistym wyborem jest lager, który jest najbardziej powszechnym gatunkiem. Gdy piwo jest świeże i dobrej jakości – smakiem przewyższa swoich koncernowych konkurentów. Do tego można dodać inne lekkie piwa, takie jak pils lub Polskie Ale, a dla fanów piwnej rewolucji – gatunki takie jak IPA lub APA.

Weselne etykiety – jak zaskoczyć gości

Wszystko smakuje lepiej, gdy jest odpowiednio podane – tak też jest z piwem. Kto nie skusi się na butelkę piwa, gdy jest ono specjalnie przygotowanym Piwem Weselnym? Zobaczcie sami, jak elegancko może wyglądać piwo na weselnym stoliku z alkoholami lub barze.

Skąd wziąć piwo weselne?

Firma „Piwo na wesele” oferuje rzemieślnicze piwa z małych, regionalnych browarów, które wytwarzają swoje piwo z naturalnych składników, a proces warzenia i leżakowania piwa nie jest wspomagany temperaturowo. Najlepszej jakości piwo – podane w eleganckich, weselnych etykietach (które dodatkowo można spersonalizować!) to nowość na polskim rynku weselnym. Czy ten trend się przyjmie? Spożycie piwa w Polsce rośnie i coraz częściej sięgamy po wyroby regionalnych i rzemieślniczych browarów – więc wszystko wskazuje na to, że wkrótce butelki PIWA WESELNEGO coraz częściej będą gościć na weselnych stołach!

Inne wpisy

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.